Promocja książki „Daleka jest droga… Życie i działalność Wojciecha Narębskiego”

Promocja książki „Daleka jest droga… Życie i działalność Wojciecha Narębskiego”

5 maja 2022 r. odbyła się w Archiwum Nauki PAN i PAU promocja książki Macieja Łyszczarza Daleka jest droga… życie i działalność Wojciecha Narębskiego. 

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Archiwum Nauki prof. Tomasz Pudłocki wspólnie z Martą Janeczek, prezesem Stowarzyszenia „Narębski Point”, które było współorganizatorem promocji. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rodziny prof. Wojciecha Narębskiego: córka Grażyna Narębska-Miler i wnuczka Paulina Leśniak. Przybył również ppłk Mariusz Pietrusiński z Centrum Operacji Lądowych Dowództwa Komponentu Lądowego, które od wielu lat jest mocno związane z osobą Wojciecha Narębskiego.

Dzięki staraniom opiekunki prof. Narębskiego, Pani Marii Jędrzejczak, zostało odtworzone krótkie nagranie ze słowami Profesora skierowanymi do uczestników. Następnie Maciej Łyszczarz wygłosił wykład na temat szkolnictwa przy Armii Polskiej na Wschodzie. Na zakończenie chór Schola Cantorum Cracoviensis zaśpiewał utwory „Czerwone maki na Monte Cassino” i „Modlitwę obozową”.

Fot. M. Piróg

 

YouTube